FabrykaSily.pl

Fabryka Siły => Dla Kobiet => Wątek zaczęty przez: xwolf w Styczeń 29, 2020

Tytuł: Początki, co i jak?
Wiadomość wysłana przez: xwolf w Styczeń 29, 2020
Witam, nie jestem zadowolona ze swojego trybu życia oraz ciała, dlatego chciałabym to zmienić. Kiedyś miałam problemy z odżywianiem, głodówki itd. Udało mi się to zwalczyć, a skonczylo się na tym że od 3 lat siedzę w domu i się nie ruszam. Obecnie ważę 52-3 kg na 166cm. Mam 22 lata. Waga niby jest w normie, ale przez to siedzenie wszystko się zrobiło takie obwisłe, no zero jędrności. Chciałabym to zmienić, ale nie chce tego robić po swojemu bo wiem, że źle się to skończy, dlatego zależy mi, żeby wypowiedział się ktoś kto ma jakąś wiedzę. Nie wiem do końca od czego mam zacząć. Czy w moim stanie wypada w ogóle iść na siłownię? Jak powinnam ćwiczyć? Chciałabym zrzucić ten tluszcz i mieć jakieś mięśnie. Bardzo bym prosiła o jakieś rady, również odnośnie jedzenia, bo na pewno chciałabym schudnąć jeszcze ok. 2 kg, ale nie wiem jak zrobić to zdrowo. Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Początki, co i jak?
Wiadomość wysłana przez: Ekspert Fabryki Siły w Luty 03, 2020
Oczywiście możesz iść na siłownię, na początek wszystko będzie lepsze niż siedzenie w domu, także czym prędzej ruszaj. Na większości siłowni są dostępni instruktorzy, który z chęcią Cię wprowadzą i powiedzą od czego rozpocząć przygodę na siłowni.

Co do samego odżywiania, po pierwsze jedz regularnie, podziel dzień na 4-5 równych posiłków, postaraj się aby w każdym była porcja białka, węglowodanów oraz tłuszczy, pamiętaj  także o warzywach i owocach. Jak wprowadzisz te podstawowe zasady i będziesz regularnie ćwiczyć efekty z pewnością przyjdą.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało!