Autor Wątek: Posiłki kiedy jeść  (Przeczytany 3966 razy)

Rafcio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
Posiłki kiedy jeść
« dnia: Lipiec 06, 2020 »
Cześć wszystkim mam na imię Rafał mam 35 lat ważę 120 kilo i mam 180 cm wzrostu. Chcę zredukować moją masę ciała do 100 kilo mam przygotowaną dietę i różne warianty posiłków ale nie wiem jak i kiedy je jeść. Pracuje na nocne zmiany 4razy w tygodniu po 10 godzin. Prace zaczynam o godzinie 20:00 kończę o 6:00 wracam do domu idę spać na 2.5 godziny wstaje i szykuje dzieci do szkoły zaprowadzam po godzinie 9 idę spać na 5 godzin wstaje o 14:00by odebrać dzieci że szkoły i o 15 odbieram moja żone z pracy i idę znowu spać na 3.5 godziny. Wstaje o 18:30 szykuje jedzenie i jadę do pracy w pracy mam dwie przerwy. Pomóżcie nie wiem jakie posiłki jeść i w jakich porach. (rozchodzi mi się kiedy jeść śniadanie, obiad i kolacje a kiedy przekonski)

Ekspert Fabryki Siły

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 435
Odp: Posiłki kiedy jeść
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2020 »
W przypadku  gdy spożywasz np. 4 posiłki w ciągu dnia to najlepiej je wówczas jeść w miarę możliwości w odstępach 4-5 godzinnych od wstania aż do pójścia spać dnia następnego po zakończonej pracy. Posiłek po przebudzeniu powinien być do 1 godz. , ostatni na 2 godziny przed snem. Po odespaniu nocki "zaczynasz" dzień następnym przewidzianym posiłkiem z planu po tym zjedzonym przed snem. W efekcie tego w ciągu 2 dni należy zjeść łącznie 8 zaplanowanych posiłków.
Jeżeli natomiast spożywasz 5 posiłków, wówczas postępuj również zgodnie z opisanym wyżej schematem, natomiast odstępy miedzy posiłkami powinny być wówczas krótsze- do 3-4 godzin. W takiej sytuacji w ciągu dwóch dni należy zjeść 10 posiłków.
Mam nadzieje, że to choć trochę pomoże.