FabrykaSily.pl

Fabryka Siły => Odżywianie => Wątek zaczęty przez: Igor16 w Styczeń 25, 2015

Tytuł: Jak zacząć ;)
Wiadomość wysłana przez: Igor16 w Styczeń 25, 2015
Witam, nazywam się Igor. 16 latek o "nieskromnej"  :'( budowie ciała. Waga 90kg przy wzroście 1,75m.Sprawa wygląda tak,  że chciałbym zrzucić z siebie ok.10kg. Siłownia 2x w tygodniu, w domu pompki i brzuszki. (W wakacje straciłem 5kg, wiecie ciepło to siedziało się  z kumplami na boisku, czy chociażby rower). Czego najlepiej unikać, co jeść żeby stracić te kilogramy i jak często w ciągu dnia?- to moje najważniejsze pytania  ;)
Tytuł: Odp: Jak zacząć ;)
Wiadomość wysłana przez: Kuba96 w Styczeń 27, 2015
Cześć, Igor. W Twoim przypadku będzie trzeba przeprowadzić redukcje tkanki tłuszczowej.  Musisz trzymać diete z ujemnym bilansem kalorycznym i najlepiej gdybyś trenował chociaż 3 razy w tygodniu, nie 2. Trening to akurat prosta sprawa - na początek najlepszy FBW będzie (Full Body Workout). Jest to trening, na którym wykonujemy po 1 ćwiczeniu na każdą z grup mięśniowych, bazujemy na ćwiczeniach wielostawowych i unikamy izolowanych. Co do diety oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, uwzględniając każdą aktywność fizyczną. Od otrzymanego wyniku odejmij 200-300 kcal i ułoż pod to diete (makroskładniki: Białko 30%, węglowodany 50%, tłuszcze 20%). Bazuj na produktach pełnowartościowych i jak najmniej przetworzonych.
Tytuł: Odp: Jak zacząć ;)
Wiadomość wysłana przez: hipijo w Marzec 16, 2015
Przede wszystkim trzeba zacząć od nastawienia i naszej psychiki, bo bez tego nic nie będzie, niestety. A później zdrowa dieta, ćwiczenia i efekty. :)