FabrykaSily.pl

Fabryka Siły => Odżywianie => Wątek zaczęty przez: Camillo w Sierpień 30, 2018

Tytuł: Nabranie masy
Wiadomość wysłana przez: Camillo w Sierpień 30, 2018
Cześć. Mam pytanie. Mam 16 lat, 175cm wzrostu, ważę 53 kg, chciałbym przytyć by móc zacząć trenować, co muszę zrobić by to osiągnąć? Potrafię zjeść bardzo dużo, lecz to nic nie powoduje bym przytył, mam tą samą wagę i niewiem co dalej z tym zrobić. Nie wiem jak ułożyć dietę, wiem tylko że trening siłowy będzie dla mnie dobry.
Tytuł: Odp: Nabranie masy
Wiadomość wysłana przez: Ekspert Fabryki Siły w Sierpień 31, 2018
Trenować możesz zacząć bez konieczności wcześniejszego zwiększania masy mięśniowej. Ćwiczenia siłowe pobudzają  Twoje mięśnie do rozwoju, a jeżeli będziesz dostarczać wystarczająca ilość budulca (białka) oraz energii (węglowodany i tłuszcze) zaczniesz realizować swój cel. Jeżeli chodzi o ćwiczenia siłowe polecam rozpocząć od tych opartych na obciążeniu własnego ciała, wszelkiego rodzaju, wykroki, przysiady, pompki i podciągania.  Jak już wzmocnisz ciało, można stopniowo dodawać do treningu ćwiczenia z wolnym ciężarem hantle, kettle, sztangi itp.

Jeżeli chodzi o dietę, zacznij zwracać uwagę na to co zjadasz, odrzuć nadmiar słodyczy, spożywaj posiłki regularnie oraz staraj się nie podjadać pomiędzy posiłkami. Pamiętaj, że budować chcesz masę mięśniowa, a nie tłuszczową.

Pozdrawiam.