FabrykaSily.pl

Fabryka Siły => Odżywianie => Wątek zaczęty przez: zabijaka987 w Luty 21, 2019

Tytuł: Nie mogę schudnąć
Wiadomość wysłana przez: zabijaka987 w Luty 21, 2019
Witam, mam problem z schudnięciem od września 2018 roku walczę z otyłości. Ważyłem wtedy 91 kg. Teraz moja waga od stycznia 2019 stoi w miejscu i jest tak do teraz. Jem 2000kcal około dziennie (liczy mi je aplikacja fitatu). A waga stoi dodam że talia też się nie zmienia zbytnio od tego czasu.Ćwiczę ok 5-6 razy w tygodniu 2 treningi siłowe a reszta jakieś orbiterki,rowerki czy teraz bieganie na dworze.I teraz mam pytanie dlaczego nie mogę schudnąć?Dodam że cheat day robię zazwyczaj w sobotę bo nie potrafię się oprzeć jakimś słodyczom lub innym łakociom, ale tak nie podjadam
Tytuł: Odp: Nie mogę schudnąć
Wiadomość wysłana przez: Ekspert Fabryki Siły w Luty 25, 2019
Pytanie ile ważysz na ten moment, ile udało się schudnąć? Możliwe że organizm potrzebuje trochę "odpoczynku" od tej obniżonej kaloryczności. Warto byłoby wykonać podstawowe badania krwi oraz zbadać poziom hormonów. Zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą powodować problemu z masą ciała.
Powodów może być dużo, nawet problemem może być niedokładne wprowadzanie ilości składników do programu liczącego kaloryczność, lub niepoprawny rozkład makroskładników.
Tytuł: Odp: Nie mogę schudnąć
Wiadomość wysłana przez: fabryka_siły w Marzec 26, 2019
Jeśli jesteś zdrowy to problem jest jeden - kalorie, nie ma sensu się katować siłownią i bieganiem jeśli jesz tyle, by mieć nadwyżki i przeważnie tak wygląda problem z odchudzanie. Jak wygląda ten cheat day? Niektórzy są w stanie zjeść ogromne ilości jedzenia na siłowni, a Ty jak sam potwierdzasz lubisz sobie podjeść, nie zacząłeś jeść zbyt dużo w tym dniu?