Autor Wątek: Oporna redukcja  (Przeczytany 4211 razy)

Harper

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
Oporna redukcja
« dnia: Kwiecień 22, 2020 »
Witam
Piszę do was z prośbą o pomoc. Nie wiem dlaczego redukcja po 3 tygodniach zatrzymała mi się w miejscu. I nie mogę dalej nic zrzucić. Waga waha się o 0.5 kg to w jedną to w drugą stronę.
Krótko o mnie.
Mam 30 lat
Praca biurowa
Treningi 3 x w tyg siłowe po około 50 min FBW
188 cm wzrostu
Obecnie ważę 79 kg i zrzuciłem w tym czasie jakieś 2-3 kg
Wyliczyłem sobie zero kcal na 2400 kcal i byłem na redukcji 1900 kcal.
Wczoraj innym wzorem, dokładniejszym wyliczyłem że moje zero kcal obecnie to 2500 a więc przez te pierwsze 4 tyg redukcji byłem na deficycie ponad 600 kcal.
Po 3 tygodniach redukcji waga stanęła na 79. Na początku kwietnia zrobiłem tydzień przerwy i wszedłem na kcal 2400. Po tym czasie znów wróciłem do redukcji i waga z dziś dokładnie 79 kg.
Dodam tylko, że po ciuchach widzę różnicę. Pojawiły się ramiona i biceps, czuć mięśnie brzucha. Po spodniach i pasku też widzę różnicę.
Do liczenia kcal używam fitatu i robię to bardzo skrupulatnie. Dodam tylko, że z przetworzonych produktów wlatuje tylko jeden batonik dziennie o maksymalnej wielkość 250 kcal.
No i teraz pytanie do was, co jest nie tak i co robić?
Nie chce mi się wierzyć aby mój organizm już po 3 tyg się zaciął i dlatego opcja diet break nie wydaje mi się właściwa. Może lekka rekompozycja u mnie zachodzi i dlatego waga nie spada? Zwiększyłem sobie kcal do 2000 ale nie wiem sam co robić.

Ekspert Fabryki Siły

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 435
Odp: Oporna redukcja
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2020 »
Zwiększ kaloryczność, pamiętaj że organizm jeżeli nie otrzymuje odpowiedniej ilości energii zaczyna działać mniej efektywnie czyli bardziej oszczędnie. Może okazać się, że zwiększenie kaloryczności może przyczynić się do przyśpieszenia dalszej redukcji.
Kontroluj masę ciała oraz obwody jednocześnie manipulując kalorycznością, pamiętaj jednak, że zmiany w ciele nie zachodzą szybko, dlatego jeżeli po 2-3 dniach nie zobaczysz różnicy nie musi to oznaczać braku skuteczności.