FabrykaSily.pl

Fabryka Siły => Odżywianie => Wątek zaczęty przez: RaspberrySherbert w Listopad 20, 2020

Tytuł: Rekompozycja czy masa?
Wiadomość wysłana przez: RaspberrySherbert w Listopad 20, 2020
Cześć wszystkim!
Pytanie w sumie jak w temacie - nie wiem, czy powinnam budować masę, czy raczej spróbować rekompozycji.
Obecnie ważę ok 53 kg przy wzroście 170, po prawie 25 kg spadku wagi - niezdrowo i szybko, głównie przez stres. Moim problemem są wygląd i konsystencja ciała. Trenuję od ok 3 miesięcy, ale regularnie 4-6 razy w tygodniu, głównie treningi modelujące (ostatnio staram się dokładać obciążenie albo miniband) i interwały, pracę mam co prawda siedzącą, ale do i z pracy idę szybkim tempem (huawei gt2 zlicza mi to jako aktywność umiarkowana do wysokiej). Dziennie to ok 50 minut marszu i spalone jakieś 300 kcal. Z treningami, w zależności od dnia, spalam 500-600 kcal.
Dietetyk obliczył mi zapotrzebowanie na poziomie 2500 na budowę masy, ale nie jestem pewna, czy jest to właściwe. Sporo mam jeszcze tłuszczu (chyba jest to tłuszcz, różni się mocno w dotyku od skóry na brzuchu 🤔) na udach i pośladkach. Staram się trzymać tej kaloryki od ok 3 tygodni, ale czuję się tylko odrobinę jędrniejsza, za to dużo większa. Może to tylko wrażenie, bo jeszcze się mieszczę w ubrania 😂🙈.
Dajcie znać co myślicie, pozdrawiam! 😇
Tytuł: Odp: Rekompozycja czy masa?
Wiadomość wysłana przez: Ekspert Fabryki Siły w Listopad 20, 2020
Oczywiście ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie. Jeżeli ostatnim czasem zgubiłaś tak dużo kilogramów, zdecydowanie lepiej będzie teraz pozostać na większej kaloryczności. Aby w odpowiedni sposób pracować nad rozbudową masy mięśniowej warto wprowadzić trening stricte siłowy.
Jeśli czujesz, że obecna kaloryczność wpływa powoli wpływa na zwiększenie masy ciała lub obwodów to pozostań przy tej ilości kalorii, jeżeli jednak zauważysz, że wszystko rośnie zbyt szybko, zredukuj minimalnie kaloryczność, tak aby mieć wszystko pod kontrolą.