FabrykaSily.pl

Fabryka Siły => Suplementacja => Wątek zaczęty przez: pianek1 w Maj 09, 2019

Tytuł: Początkujący.
Wiadomość wysłana przez: pianek1 w Maj 09, 2019
Witam, mam 17 lat ćwicze jakieś 3-4 miesiące, waże 91kg przy 181cm moim celem jest zejście do 80 ale i jednocześnie zwiększanie swojej siły i wzmacnianie sylwetki i mięśni mimo zrzucania wagi, nie używam żadnej suplementów ani nie trzymam się żadnej ustalonej diety, po prostu nie jem świństwa jak fast-foody. Przechodząc do konkretów, czy powinienem zacząć stosować jakieś suplementy? jeśli tak to jakie?
Tytuł: Odp: Początkujący.
Wiadomość wysłana przez: Ekspert Fabryki Siły w Maj 10, 2019
Suplement diety ma na calu ją tylko uzupełniać, jeżeli Twoja dieta dostarcza na ten moment wszystkich potrzebnych mikroelementów czyli  witamin oraz minerałów, oraz makroelementów (białko, węglowodany, tłuszcze) to wprowadzenie suplementów będzie bezpodstawne. Z racji, że jesteś początkującą osobą , efekty powinny nadal być widoczne, jeżeli Twój trening będzie odpowiedni a sposób odżywiania przynajmniej ustabilizowany (mniej więcej odpowiednia kaloryczność, to co jesz będzie zdrowe).
Tytuł: Odp: Początkujący.
Wiadomość wysłana przez: pianek1 w Maj 11, 2019
a jakaś kreatynka coś będzie ok?
Tytuł: Odp: Początkujący.
Wiadomość wysłana przez: Ekspert Fabryki Siły w Maj 13, 2019
Oczywiście możesz zastosować kreatynę, choć ja osobiście wolałbym korzystać z tego "przywileju" początkujących i korzystać z progresu, a w momencie pierwszych przestojów, zastosować kreatynę.