Autor Wątek: Pojawia się coraz więcej siłowni plenerowych z regulowanym obciążeniem  (Przeczytany 130 razy)

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Postanowiłem założyć tutaj ten ciekawy temat, ponieważ w Polsce powstaje coraz więcej nowoczesnych darmowych siłowni ze zmiennym obciążeniem do 150 Kg a nawet 200 Kg (w opcji), co w końcu umożliwia wykonywanie pełnowartościowych treningów w przeciwieństwie do typowych bardzo uproszczonych siłowni zewnętrznych które dla osób dorosłych nadają się głownie do rozruszania zastanych stawów ale jeżeli chodzi o treningi to nadają się co najwyżej dla osób starszych, dzieci lub osób które chcą się tylko rozruszać bez przeprowadzania pełnowartościowego treningu.

Oczywiście nie twierdzę że w ogóle nie powinno być tych prostszych urządzeń co uzasadniłem powyżej ale te urządzenia powinny być też uzupełnione o bardziej konkretne urządzenia które już realnie pozwalają na przeprowadzenie pełnowartościowych terenów poprawiających siłę i kondycję osób dorosłych które są w pełni sił i jak dotąd nie było dla nich zbytniego sensu aby korzystali z tych bardzo uproszczonych siłowni ale to się już powoli zmienia ponieważ w końcu pojawiły się oferty pełnowartościowego sprzętu do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

A piszę o tym głównie dlatego że niemal w każdym mieście w Polsce ostały się jeszcze sensowne miejsca gdzie jeszcze można zdążyć postawić ten pełnowartościowy sprzęt zanim te miejsca zostaną całkowicie zajęte przez uproszczone siłownie zewnętrzne o bardzo niskiej wartości treningowej i wtedy tego typu firmy zamiast wymyślać coraz lepszy sprzęt padną z powodu braku wolnego miejsca gdzie by można było postawić tego typu urządzenia.

W Polsce można spotkać urządzenia poniższych firm ale moim zdaniem ta z pierwszego i drugiego linku (ta sama firma) oferuje najbardziej dopracowany sprzęt :

[link widoczny po zalogowaniu]

Poniżej jest dokładniejszy katalog ze specyfikacjami urządzeń z pod pierwszego linka :

Należy też tutaj dodać najważniejsze, tj że te place (w parkach, osiedlach i przy obiektach sportowych) powstają z tzw budżetu obywatelskiego przy większościowym dofinansowaniu z UE, tylko trzeba zgłosić takie projekty do urzędów w swoich miastach. Po co ma powstawać coraz więcej tandetnych i nic nie wartych placów do ćwiczeń skoro póki jeszcze co UE dofinansowuje takie profesjonalne projekty, więc myślę że warto jeszcze zdążyć zanim utną takie dofinansowywanie i wtedy zostaniemy z pseudo placami do ćwiczeń o niemal zerowej efektywności treningów.

Jestem z Krakowa i od lat korzystam od czasu do czasu z drążków i poręczy ale jeszcze przydałoby się uzupełnić takie placyki do street workout właśnie takimi profesjonalnie wykonanymi siłowniami ze zmiennym obciążeniem.

W nowym budżecie Krakowa jest przyznany dość spory budżet na siłownie przy kopcu Kościuszki i mają to realizować jeszcze w tym roku:

budzet.krakow.pl/projekty2018/578-silownia_pod_chmurka_przy_kopcu_kosciuszki.html

Tak więc przydałoby się podrzucić te linki do urzędu miasta z tymi profesjonalnymi siłowniami zewnętrznymi no i też bardzo przydałoby się coś takiego w Parku Jordana bo jeszcze bardzo dużo miejsca tam zostało (chyba najwięcej w Krakowie) aby zainstalować nawet wszystkie modele (fajnie jakby zakupili jeszcze te podświetlane zadaszenia do stanowisk) i jest tam jeszcze monitoring i budynek ze stróżem który by to mógł konserwować.

No i jeszcze jest bardzo fajne miejsce z bardzo dużą przestrzenią do zagospodarowania w parku Lotników gdzie już jest plac do ćwiczeń street workout i jeszcze bardzo przydałby się taki placyk z profesjonalną siłownią zewnętrzną.

Na dzień dzisiejszy w małopolsce powstała już taka siłownia jak poniżej ale nie podaje adresu żeby nie robić tzw tłoku :

Stan sprzętu który został zainstalowany około listopada na dzień dzisiejszy jest absolutnie perfekcyjny zarówno w działaniu jak i jest zero jakiejkolwiek korozji. Zastosowany lakier też jest chyba jakiś militarny bo jest w idealnym stanie.

Psy o dziwo omijają ten sprzęt i co ciekawe nigdy nie zauważyłem żeby jakiś ptak na niego nasrał.

Natomiast bardzo przydałaby się jeszcze taka ławeczka tej samej firmy MB Barbell do wyciskania sztangi leżąc o symbolu MB 7.64 Bench Press, ten model ma regulowane talerze o łącznej wadze 220 Kg, poniżej fotka z innego placu :

Tymczasem Bytom przebił Kraków stawiając 13 zadaszonych i podświetlanych ledami stanowisk do siłowych treningów na świeżym powietrzu :

Również w Płocku obok Decatlona postawiono taki sprzęt :

Jeszcze kilka innych miejsc (te żółte stojące maszyny do wyciskania na klatę mają 150 Kg a ta niebieskie i żółte ławki mają 220 Kg) :

« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2019 wysłana przez kr@k@dyl »

kr@k@dyl

• Newbie
  • *

Pomyślałem że warto by było wyjaśnić publicznie (żeby nie było podejrzeń o kryptoreklamę itp) co mnie umotywowało do napisania tego tematu.

Nie jestem przedstawicielem żadnej z tych firm, a podałem linki do 3 producentów obecnych w Polsce tego typu sprzętu , może trudno dać temu wiarę ale już ładnych kilka lat temu z ciekawości przeszukiwałem internet czy przypadkiem jakaś firma nie robi czegoś bardziej nadającego się do treningów niż te typowe siłownie zewnętrzne dla dzieci i seniorów i właśnie udało mi się znaleźć wtedy pierwszą taką firmę tj MB Barbell która właśnie produkuje odpowiedni sprzęt dla bardziej zaawansowanych.

Osobiście nie za bardzo miałem nadzieję że coś takiego u nas powstanie ale pamiętam że jak otwierali u nas w 2015 w Krakowie chyba pierwszy park street workout i byli tam ludzie odpowiedzialni za powstanie tego parku to od razu im powiedziałem (mówiłem też o tym kilku osobom w parku Jordana dużo wcześniej niż był jakikolwiek przedstawiciel w Polsce) że istnieje też taka firma która produkuje profesjonalne siłownie zewnętrzne ze zmiennym obciążeniem i potem o tym całkowicie zapomniałem aż do momentu aż pewnego dnia w 2018 tj trzy lata później w tym samym parku nagle zauważyłem że własnie stawiają maszyny do ćwiczeń dokładnie tej samej firmy o której wspominałem na otwarciu placu do street workoutu, tak że nie wiem czy ja się do tego przyczyniłem że powiedziałem organizatorom tego parku o tej firmie i sobie to zanotowali czy też później ktoś inny (np inny organizator) sam na swoją rękę to znalazł i zorganizował, bo w Polsce już wcześniej powstało kilka takich miejsc.

A odnośnie mojego posta, to postarałem się wyszukać kilka informacji i napisałem go tylko i wyłącznie dlatego że kompletnie nie widzę żadnych postów ani jakichkolwiek tematów na jakimkolwiek forum poświęconym kulturystyce czy streat workout a i producenci czy przedstawiciele też za bardzo nie są aktywni w tym temacie aby go szerzej zaprezentować w mediach.

Tak więc jestem tylko zwykłym bywalcem placów do ćwiczeń na świeżym powietrzu który stara się upublicznić ten temat zanim znikną ostatnie miejsca nadające się do postawienia tego typu sprzętu a zamiast niego będą tylko i wyłącznie sprzęty nadające się dla dzieci i seniorów.

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Znalazłem filmik pokazujący tą siłownie zewnętrzną w Bytomiu :

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Znalazłem fajny filmik pokazujący plac do ćwiczeń street workout z dobrze przemyślanym doborem zaledwie kilku maszyn MB Barbell z obciążeniem które w zasadzie działają na wszystkie grupy mięśniowe może oprócz ściągania ciężaru w dół siedząc, te akurat mają do 220 Kg (sprawdziłem w katalogu dostępnym w internecie)

I pomyśleć że za granicą ''dziadki'' z wielką chęcią ćwiczą na takim sprzęcie a nie narzekają tak ja u nas że taki sprzęt to nadaje się co najwyżej dla kulturystów a nie dla nich.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2019 wysłana przez kr@k@dyl »

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Jeszcze znalazłem dwa filmiki w rozdzielczości 4K, pokazujące przykładowy trening na części urządzeń firmy MB Barbell :

A pytanie jest takie, kiedy u nas w końcu takie miejsca będą standardem ?

Za następnym razem napiszę kilka ciekawych informacji o innych firmach.

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
A tymczasem w Rosyjskich lasach stawiają takie innowacyjne siłownie gdzie za ciężar robią takie przesuwane walizki :

Poniżej stronka tego innowacyjnego producenta :

Ale i Finowie robią coś podobnego :

Poniżej stronka tego innowacyjnego producenta :

Ale i Finowie robią coś podobnego :

Poniżej stronka producenta :

I jeszcze takie coś znalazłem :

W następnym poście napiszę coś o Polskim producencie Herkules a właściwie to dystrybutorze tego typu sprzętu.

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Niestety nie zdążyłem edytować ale znalazłem jeszcze jeden filmik z pokazujący tą innowacyjną siłownię z przesuwanymi walizkami :

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Kolejna bardzo oryginalna w swojej formie oferta skandynawskiej siłowni plenerowej firmy Denfit :

Trening siłowy na sprzęcie Denfit (jak widać zastosowano nieco podobny system zmiany obciążenia do MB Barbell) :

Poniżej przykłady treningu kalenistycznego na sprzęcie Denfit (kilka filmików) :

Polscy dystrybutorzy tego sprzętu:

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Tak jak obiecałem, tym razem będzie o siłowni zewnętrznej z regulowanym obciążeniem która znajduje się (lub znajdowała) w ofercie (dystrybucji) Polskiej firmy Herkules. Jak dotąd w Polsce jedyną taką siłownię postawiono na terenie Raciborskiej szkoły podstawowej i jest tam dostępnych  6 maszyn tj prasa nożna, urządzenie do wyciskania stojąc i wioślarz.

Poniżej wrzucam dwie poglądowe fotki, a więcej dokładniejszych zdjęć można znaleźć w dwóch poniższych linkach :

Tym niemniej jednak tak jak wcześniej napisałem wszystko wskazuje że tak naprawdę jest to tylko dystrybucja maszyn do ćwiczeń Chińskiej firmy Kensabo, która miała te maszyny na swojej stronce jeszcze około 2 lata temu i znacznie wcześniej (około 2016) niż miała je w ofercie firma Herkules a potem nagle zniknęły ze stronki a potem na jakimś zagranicznym forum ktoś pisał że te maszyny zniknęły z oferty bo interweniowała inna firma która powołała się na to że Kensabo narusza jakieś jej patenty, być może chodzi o MB barbell.

Teraz Kensabo ma na swojej stronce inne maszyny z nieco inymi rozwiązaniami i mniejszymi obciażeniami i raczej mniej interesujące i z mniejszymi obciażeniami od poprzednich maszyn. Poniżej aktualna stronka firmy Kensabo :

A jako dowód że te maszyny znajdowały się w ofercie firmy kensabo wystarczy spojrzeć na poniższe filmiki :

I fotki z tvittera Chińskiego przedstawiciela Kensabo :

Oraz Facebooka firmy Kensabo :

Jak widać z fotek i filmików wszystkie urządzenia Herkules i Kensabo są całkowicie identyczne pod każdym względem te same kształtowniki w tym samym kolorze i kształcie, a nawet talerze są takie same :

Herkules

Kensabo

Aktualne maszyny firmy Kensabo można zobaczyć poniżej :

Czyli podsumowując, w związku z wycofaniem tych maszyn przez firmę Kensabo mogą one też już nie być w ofercie (dystrybucji) firmy Herkules no chyba że zakupili licencje od Kensabo i teraz sami produkują te maszyny, ale wtedy znowu nie wiadomo czy nie będzie problemów z patentami.
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 01:59 pm wysłana przez kr@k@dyl »