Autor Wątek: Pojawia się coraz więcej siłowni plenerowych z regulowanym obciążeniem  (Przeczytany 126 razy)

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Postanowiłem założyć tutaj ten ciekawy temat, ponieważ w Polsce powstaje coraz więcej nowoczesnych darmowych siłowni ze zmiennym obciążeniem do 150 Kg a nawet 200 Kg (w opcji), co w końcu umożliwia wykonywanie pełnowartościowych treningów w przeciwieństwie do typowych bardzo uproszczonych siłowni zewnętrznych które dla osób dorosłych nadają się głownie do rozruszania zastanych stawów ale jeżeli chodzi o treningi to nadają się co najwyżej dla osób starszych, dzieci lub osób które chcą się tylko rozruszać bez przeprowadzania pełnowartościowego treningu.

Oczywiście nie twierdzę że w ogóle nie powinno być tych prostszych urządzeń co uzasadniłem powyżej ale te urządzenia powinny być też uzupełnione o bardziej konkretne urządzenia które już realnie pozwalają na przeprowadzenie pełnowartościowych terenów poprawiających siłę i kondycję osób dorosłych które są w pełni sił i jak dotąd nie było dla nich zbytniego sensu aby korzystali z tych bardzo uproszczonych siłowni ale to się już powoli zmienia ponieważ w końcu pojawiły się oferty pełnowartościowego sprzętu do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

A piszę o tym głównie dlatego że niemal w każdym mieście w Polsce ostały się jeszcze sensowne miejsca gdzie jeszcze można zdążyć postawić ten pełnowartościowy sprzęt zanim te miejsca zostaną całkowicie zajęte przez uproszczone siłownie zewnętrzne o bardzo niskiej wartości treningowej i wtedy tego typu firmy zamiast wymyślać coraz lepszy sprzęt padną z powodu braku wolnego miejsca gdzie by można było postawić tego typu urządzenia.

W Polsce można spotkać urządzenia poniższych firm ale moim zdaniem ta z pierwszego i drugiego linku (ta sama firma) oferuje najbardziej dopracowany sprzęt :

[link widoczny po zalogowaniu]

Poniżej jest dokładniejszy katalog ze specyfikacjami urządzeń z pod pierwszego linka :

Należy też tutaj dodać najważniejsze, tj że te place (w parkach, osiedlach i przy obiektach sportowych) powstają z tzw budżetu obywatelskiego przy większościowym dofinansowaniu z UE, tylko trzeba zgłosić takie projekty do urzędów w swoich miastach. Po co ma powstawać coraz więcej tandetnych i nic nie wartych placów do ćwiczeń skoro póki jeszcze co UE dofinansowuje takie profesjonalne projekty, więc myślę że warto jeszcze zdążyć zanim utną takie dofinansowywanie i wtedy zostaniemy z pseudo placami do ćwiczeń o niemal zerowej efektywności treningów.

Jestem z Krakowa i od lat korzystam od czasu do czasu z drążków i poręczy ale jeszcze przydałoby się uzupełnić takie placyki do street workout właśnie takimi profesjonalnie wykonanymi siłowniami ze zmiennym obciążeniem.

W nowym budżecie Krakowa jest przyznany dość spory budżet na siłownie przy kopcu Kościuszki i mają to realizować jeszcze w tym roku:

budzet.krakow.pl/projekty2018/578-silownia_pod_chmurka_przy_kopcu_kosciuszki.html

Tak więc przydałoby się podrzucić te linki do urzędu miasta z tymi profesjonalnymi siłowniami zewnętrznymi no i też bardzo przydałoby się coś takiego w Parku Jordana bo jeszcze bardzo dużo miejsca tam zostało (chyba najwięcej w Krakowie) aby zainstalować nawet wszystkie modele (fajnie jakby zakupili jeszcze te podświetlane zadaszenia do stanowisk) i jest tam jeszcze monitoring i budynek ze stróżem który by to mógł konserwować.

No i jeszcze jest bardzo fajne miejsce z bardzo dużą przestrzenią do zagospodarowania w parku Lotników gdzie już jest plac do ćwiczeń street workout i jeszcze bardzo przydałby się taki placyk z profesjonalną siłownią zewnętrzną.

Na dzień dzisiejszy w małopolsce powstała już taka siłownia jak poniżej ale nie podaje adresu żeby nie robić tzw tłoku :

Stan sprzętu który został zainstalowany około listopada na dzień dzisiejszy jest absolutnie perfekcyjny zarówno w działaniu jak i jest zero jakiejkolwiek korozji. Zastosowany lakier też jest chyba jakiś militarny bo jest w idealnym stanie.

Psy o dziwo omijają ten sprzęt i co ciekawe nigdy nie zauważyłem żeby jakiś ptak na niego nasrał.

Natomiast bardzo przydałaby się jeszcze taka ławeczka tej samej firmy MB Barbell do wyciskania sztangi leżąc o symbolu MB 7.64 Bench Press, ten model ma regulowane talerze o łącznej wadze 220 Kg, poniżej fotka z innego placu :

Tymczasem Bytom przebił Kraków stawiając 13 zadaszonych i podświetlanych ledami stanowisk do siłowych treningów na świeżym powietrzu :

Również w Płocku obok Decatlona postawiono taki sprzęt :

Jeszcze kilka innych miejsc (te żółte stojące maszyny do wyciskania na klatę mają 150 Kg a ta niebieskie i żółte ławki mają 220 Kg) :

« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2019 wysłana przez kr@k@dyl »

kr@k@dyl

• Newbie
  • *

Pomyślałem że warto by było wyjaśnić publicznie (żeby nie było podejrzeń o kryptoreklamę itp) co mnie umotywowało do napisania tego tematu.

Nie jestem przedstawicielem żadnej z tych firm, a podałem linki do 3 producentów obecnych w Polsce tego typu sprzętu , może trudno dać temu wiarę ale już ładnych kilka lat temu z ciekawości przeszukiwałem internet czy przypadkiem jakaś firma nie robi czegoś bardziej nadającego się do treningów niż te typowe siłownie zewnętrzne dla dzieci i seniorów i właśnie udało mi się znaleźć wtedy pierwszą taką firmę tj MB Barbell która właśnie produkuje odpowiedni sprzęt dla bardziej zaawansowanych.

Osobiście nie za bardzo miałem nadzieję że coś takiego u nas powstanie ale pamiętam że jak otwierali u nas w 2015 w Krakowie chyba pierwszy park street workout i byli tam ludzie odpowiedzialni za powstanie tego parku to od razu im powiedziałem (mówiłem też o tym kilku osobom w parku Jordana dużo wcześniej niż był jakikolwiek przedstawiciel w Polsce) że istnieje też taka firma która produkuje profesjonalne siłownie zewnętrzne ze zmiennym obciążeniem i potem o tym całkowicie zapomniałem aż do momentu aż pewnego dnia w 2018 tj trzy lata później w tym samym parku nagle zauważyłem że własnie stawiają maszyny do ćwiczeń dokładnie tej samej firmy o której wspominałem na otwarciu placu do street workoutu, tak że nie wiem czy ja się do tego przyczyniłem że powiedziałem organizatorom tego parku o tej firmie i sobie to zanotowali czy też później ktoś inny (np inny organizator) sam na swoją rękę to znalazł i zorganizował, bo w Polsce już wcześniej powstało kilka takich miejsc.

A odnośnie mojego posta, to postarałem się wyszukać kilka informacji i napisałem go tylko i wyłącznie dlatego że kompletnie nie widzę żadnych postów ani jakichkolwiek tematów na jakimkolwiek forum poświęconym kulturystyce czy streat workout a i producenci czy przedstawiciele też za bardzo nie są aktywni w tym temacie aby go szerzej zaprezentować w mediach.

Tak więc jestem tylko zwykłym bywalcem placów do ćwiczeń na świeżym powietrzu który stara się upublicznić ten temat zanim znikną ostatnie miejsca nadające się do postawienia tego typu sprzętu a zamiast niego będą tylko i wyłącznie sprzęty nadające się dla dzieci i seniorów.

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Znalazłem filmik pokazujący tą siłownie zewnętrzną w Bytomiu :

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Znalazłem fajny filmik pokazujący plac do ćwiczeń street workout z dobrze przemyślanym doborem zaledwie kilku maszyn MB Barbell z obciążeniem które w zasadzie działają na wszystkie grupy mięśniowe może oprócz ściągania ciężaru w dół siedząc, te akurat mają do 220 Kg (sprawdziłem w katalogu dostępnym w internecie)

I pomyśleć że za granicą ''dziadki'' z wielką chęcią ćwiczą na takim sprzęcie a nie narzekają tak ja u nas że taki sprzęt to nadaje się co najwyżej dla kulturystów a nie dla nich.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2019 wysłana przez kr@k@dyl »

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Jeszcze znalazłem dwa filmiki w rozdzielczości 4K, pokazujące przykładowy trening na części urządzeń firmy MB Barbell :

A pytanie jest takie, kiedy u nas w końcu takie miejsca będą standardem ?

Za następnym razem napiszę kilka ciekawych informacji o innych firmach.

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
A tymczasem w Rosyjskich lasach stawiają takie innowacyjne siłownie gdzie za ciężar robią takie przesuwane walizki :

Poniżej stronka tego innowacyjnego producenta :

Ale i Finowie robią coś podobnego :

Poniżej stronka tego innowacyjnego producenta :

Ale i Finowie robią coś podobnego :

Poniżej stronka producenta :

I jeszcze takie coś znalazłem :

W następnym poście napiszę coś o Polskim producencie Herkules a właściwie to dystrybutorze tego typu sprzętu.

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Niestety nie zdążyłem edytować ale znalazłem jeszcze jeden filmik z pokazujący tą innowacyjną siłownię z przesuwanymi walizkami :

kr@k@dyl

• Newbie
  • *
Kolejna bardzo oryginalna w swojej formie oferta skandynawskiej siłowni plenerowej firmy Denfit :

Trening siłowy na sprzęcie Denfit (jak widać zastosowano nieco podobny system zmiany obciążenia do MB Barbell) :

Poniżej przykłady treningu kalenistycznego na sprzęcie Denfit (kilka filmików) :

Polscy dystrybutorzy tego sprzętu: