Autor Wątek: Co brać na wzrost testosteronu  (Przeczytany 3291 razy)

Fantomik

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 268
Co brać na wzrost testosteronu
« dnia: Czerwiec 21, 2014 »
Saw Palmetto (owoc palmy sabalowej) - Znany jest od setek lat. Stosowany był przez Indian przy leczeniu stanów zapalnych jader, układu moczowego i problemów z potencja. Zalecana dawka dobowa to ok 160mg.

Co daje saw palmetto ?
Hamuje wytwarzanie dihydrotestosteronu, który przyczynia się do przerostu prostaty jak i również do wypadania włosów. Dzięki temu w organizmie powstaje więcej testosteronu.

Smilax officinalis (kolcokrzew lekarski) - Znany od dawna głownie w Meksyku. Wykorzystywany do leczenia zapaleń skóry i reumatyzmu, również używany, jako afrodyzjak.

Co daje Smilax ?
Jest bogatym źródłem steroli roślinnych, ułatwiając rozwój masy i siły. Zawiera w swoim składzie witaminy i minerały. Działa również moczopędnie.

Tribulus terrestris (buzdyganek ziemny) - Znany jest na świecie od bardzo dawna. Stosowany był do leczenia zaburzeń seksualnych i ogólnego wzmocnienia organizmu. W sporcie rozpowszechnił się dzięki bułgarskim sztangistom. Osiągali oni dzięki Trybusowi bardzo dobre wyniki na arenie międzynarodowej. Po tych sukcesach tribulusem zainteresował się cały świat. Dawka zalecana tribulusa to ok. 2000mg na dobę. Została ona jednak ustalona dość dawno. W dzisiejszych czasach produkowane są preparaty o rożnej ilości saponin, co utrudnia ustalenie jednej wersji dawkowania.

Co daje tribulus terrestris?
Przez wpływ na zwiększanie produkcji hormonu luteinizującego (LH) zwiększa produkcje testosteronu. Dzięki jego zastosowaniu poziom testosteronu potrafi podnieść się o ok. 40 %. Z tego właśnie powodu jest powszechnie stosowany w sporcie. Poza ww. korzyściami ma on znaczący wpływ na zdrowie - obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, stymuluje prace wątroby.

ZMA - jest produktem składającym się z cynku, magnezu i witaminy B6. Dwa pierwsze składniki są w wersji chelatowej, co w znaczy stopniu zwiększa ich przyswajalność. Cynk jest niezbędny w syntezie białka oraz kwasów nukleinowych oraz bierze udział w tworzeniu insuliny. Magnez przeciwdziała skurczom oraz bierze udział w tworzeniu insuliny. Zastosowanie witaminy B6 ma na celu zwiększenie przyswajalności ww. minerałów. Połączenie tych trzech składników w odpowiednio dobranych proporcjach powoduje zwiększenie produkcji testosteronu o ok. 40 %, a hormonu wzrostu i IGF-1 o ok. 20%. Skład ilościowy ZMA powinien wynosić około: Cynk 30mg, Magnez 450mg, Wit. B6 11 mg.