Autor Wątek: Czy opłaca się tak ćwiczyć  (Przeczytany 328 razy)

Michal16

• Newbie
  • *
Czy opłaca się tak ćwiczyć
« dnia: Czerwiec 24, 2019 »
Witam serdecznie
Czy ma sens takie ćwiczenie że nie robię jednego treningu czyli np nie poświęcam godziny całej na raz tylko robię powiedzmy serię i za powiedzmy jakiś czas tak 20min-60 min kolejną i tak przez cały dzień lub mniej o ile można? Dla mnie takie coś jest wygodniejsze niż poświęcenie jednej godziny z rzędu, a i czy po każdej takiej serii się rozciągać czy dopiero jakoś pod koniec dnia??

Ekspert Fabryki Siły

• Global Moderator
  • Sr. Member
Odp: Czy opłaca się tak ćwiczyć
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2019 »
Takie ćwiczenie nie ma większego sensu. Nie wywołuje to w organizmie odpowiednich bodźców do których musi się adaptować w określony sposób.

Michal161

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2019 »
Hej tu autor posta, zapomniałem loginu i hasła do tamtego konta i nie mogę się zalogować to stworzyłem nowe konto
Dziękuję za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie odnośnie takiego zwykłego dnia w którym nie ćwiczę lub ćwiczę. Czy mogę robić co jakąś godzinę powiedzmy z 15 pompek lub ile będę mógł lub inne ćwiczenia które nie wymagają ciężaru. Czy to coś pomoże czy takie coś jest bezskuteczne?

fabryka_siły

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2019 »
Żadna forma takich ćwiczeń nie jest skuteczna, zrobisz sobie prędzej czy później krzywdę - czy to wolne ciężary, maszyny, street workout itd.

Poczytaj nieco o NEAT, a nie próbujesz trenować nie mając na to czasu. To jakbyś chciał miejsce parkingowe na wypełnionym już parkingu.

Michal161

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2019 »
Ja normalnie mam trening 1h dziennie ponad rozgrzewka rozciąganie itd. ale czuję że mogę więcej dlatego pytam czy mogę sobie robić choćby te pompki powiedzmy  z 3 razy dziennie.

fabryka_siły

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2019 »
To zmień trening, ćwiczymy raz w danym dniu, a nie kilka razy. To są podstawy jeśli chodzi o trenowanie.

Michal161

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2019 »
Rozumiem, a czy bardziej opłaca się ćwiczyć 3 dni w tygodniu i w każdym inne mięśnie u mnie np. 1 triceps, 2 biceps, 3 barki i klatka. Czy może 3 dni w tygodniu i to wszystko naraz? A jak już to jak mam ćwiczenia które angażują tylko biceps to jak już zrobię 3 serię i chcę robić inne ćwiczenie to lepiej żeby było one na inny typ mięśnia żeby ten "odpoczął" czy może tak robić że powiedzmy początek treningu tylko biceps, środek tylko triceps i konie barki?

fabryka_siły

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2019 »
Obydwa sposoby zależą od preferencji - pierwszy sposób to trening SPLIT, a drugi to FBW.

Co do kolejności to też zależy - jeśli całe ciało to idziesz po kolei: nogi, plecy, klata, barki, biceps, triceps, brzuch i robisz jedno ćwiczenie po 3-4 na większe partie mięśniowe i 2-3 na mniejsze.

Jeśli już robisz trening dzielony to: nogi+barki, plecy+triceps, klata+biceps, a brzuch możesz trenować w każdym dniu treningowym. Robisz po 4-5 ćwiczenia na większą partię czyli w zależności od dnia to nogi/plecy/klata, a na mniejsze 3-4 barki, triceps, biceps i na końcu brzuch po 2-3 ćwiczenia.

Michal161

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2019 »
Ja jestem strasznie chudy, jakie ćwiczenia i dietę byś polecił żeby przybrać na masie? A ja jestem z tych osób co mogą jeść i jeść a nie tyją.

Ekspert Fabryki Siły

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2019 »
Nie ma wybranych ćwiczeń, oraz szczególnych produktów, które bezpośrednio wpłyną na budowanie mięśni. To jest cały proces, odpowiedni, systematyczny trening oparty o złożone ruchy, tak aby angażować jak najwięcej mięśni do pracy oraz dieta z nadwyżką kaloryczną pozwolą Ci budować mięśnie. Te dwie składowe są podstawą do tego aby Twoje mięśnie rosły.

Michal161

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2019 »
Jeszcze mam dwa pytania.
1. Czy to prawda że jeżeli np. robię ćwiczenie typu "uginanie przedramienia w oparciu o kolano" to jeżeli będę się patrzył cały czas i śledził ruch dłoni to może mi się coś stać (chodzi  o szyję i kręgosłup, bo będę musiał robić pewien ruch szyją góra-dół).
2. Czy motywacja naprawdę działa cuda i bez niej nie powinno się ćwiczyć a jak już to jest rekomendowane żeby taką mieć; zapisywać wagę co jakiś czas np codziennie o danej porze, zrobić sobie zdjęcie przed zaczęciem trenowania i powiedzmy po 2 miesiącach i zobaczyć efekty, mierzyć obwód mięśni, które się ćwiczy. 

Michal161

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2019 »
To odpowie ktoś ?

Ekspert Fabryki Siły

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2019 »
1. W tym ćwiczeniu śledząc ruch raczej nie będziesz musiał nadmiernie ruszać głową. Nawet jeżeli zrobisz jakiś ruch to bym się tego nie obawiał

2. No jeżeli będziesz na bieżąco kontrolować swoje wymiary i będziesz śledzić swoje efekty to raz będziesz miał wszystko pod kontrolą, a dwa widząc efekty będziesz miał motywacje do dalszego działania.