Autor Wątek: Czy opłaca się tak ćwiczyć  (Przeczytany 112 razy)

Michal16

• Newbie
  • *
Czy opłaca się tak ćwiczyć
« dnia: Czerwiec 24, 2019 »
Witam serdecznie
Czy ma sens takie ćwiczenie że nie robię jednego treningu czyli np nie poświęcam godziny całej na raz tylko robię powiedzmy serię i za powiedzmy jakiś czas tak 20min-60 min kolejną i tak przez cały dzień lub mniej o ile można? Dla mnie takie coś jest wygodniejsze niż poświęcenie jednej godziny z rzędu, a i czy po każdej takiej serii się rozciągać czy dopiero jakoś pod koniec dnia??

Ekspert Fabryki Siły

• Global Moderator
  • Sr. Member
Odp: Czy opłaca się tak ćwiczyć
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2019 »
Takie ćwiczenie nie ma większego sensu. Nie wywołuje to w organizmie odpowiednich bodźców do których musi się adaptować w określony sposób.

Michal161

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2019 »
Hej tu autor posta, zapomniałem loginu i hasła do tamtego konta i nie mogę się zalogować to stworzyłem nowe konto
Dziękuję za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie odnośnie takiego zwykłego dnia w którym nie ćwiczę lub ćwiczę. Czy mogę robić co jakąś godzinę powiedzmy z 15 pompek lub ile będę mógł lub inne ćwiczenia które nie wymagają ciężaru. Czy to coś pomoże czy takie coś jest bezskuteczne?

fabryka_siły

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2019 »
Żadna forma takich ćwiczeń nie jest skuteczna, zrobisz sobie prędzej czy później krzywdę - czy to wolne ciężary, maszyny, street workout itd.

Poczytaj nieco o NEAT, a nie próbujesz trenować nie mając na to czasu. To jakbyś chciał miejsce parkingowe na wypełnionym już parkingu.

Michal161

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2019 »
Ja normalnie mam trening 1h dziennie ponad rozgrzewka rozciąganie itd. ale czuję że mogę więcej dlatego pytam czy mogę sobie robić choćby te pompki powiedzmy  z 3 razy dziennie.

fabryka_siły

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2019 »
To zmień trening, ćwiczymy raz w danym dniu, a nie kilka razy. To są podstawy jeśli chodzi o trenowanie.

Michal161

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2019 »
Rozumiem, a czy bardziej opłaca się ćwiczyć 3 dni w tygodniu i w każdym inne mięśnie u mnie np. 1 triceps, 2 biceps, 3 barki i klatka. Czy może 3 dni w tygodniu i to wszystko naraz? A jak już to jak mam ćwiczenia które angażują tylko biceps to jak już zrobię 3 serię i chcę robić inne ćwiczenie to lepiej żeby było one na inny typ mięśnia żeby ten "odpoczął" czy może tak robić że powiedzmy początek treningu tylko biceps, środek tylko triceps i konie barki?

fabryka_siły

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2019 »
Obydwa sposoby zależą od preferencji - pierwszy sposób to trening SPLIT, a drugi to FBW.

Co do kolejności to też zależy - jeśli całe ciało to idziesz po kolei: nogi, plecy, klata, barki, biceps, triceps, brzuch i robisz jedno ćwiczenie po 3-4 na większe partie mięśniowe i 2-3 na mniejsze.

Jeśli już robisz trening dzielony to: nogi+barki, plecy+triceps, klata+biceps, a brzuch możesz trenować w każdym dniu treningowym. Robisz po 4-5 ćwiczenia na większą partię czyli w zależności od dnia to nogi/plecy/klata, a na mniejsze 3-4 barki, triceps, biceps i na końcu brzuch po 2-3 ćwiczenia.

Michal161

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2019 »
Ja jestem strasznie chudy, jakie ćwiczenia i dietę byś polecił żeby przybrać na masie? A ja jestem z tych osób co mogą jeść i jeść a nie tyją.

Ekspert Fabryki Siły

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2019 »
Nie ma wybranych ćwiczeń, oraz szczególnych produktów, które bezpośrednio wpłyną na budowanie mięśni. To jest cały proces, odpowiedni, systematyczny trening oparty o złożone ruchy, tak aby angażować jak najwięcej mięśni do pracy oraz dieta z nadwyżką kaloryczną pozwolą Ci budować mięśnie. Te dwie składowe są podstawą do tego aby Twoje mięśnie rosły.

Michal161

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2019 »
Jeszcze mam dwa pytania.
1. Czy to prawda że jeżeli np. robię ćwiczenie typu "uginanie przedramienia w oparciu o kolano" to jeżeli będę się patrzył cały czas i śledził ruch dłoni to może mi się coś stać (chodzi  o szyję i kręgosłup, bo będę musiał robić pewien ruch szyją góra-dół).
2. Czy motywacja naprawdę działa cuda i bez niej nie powinno się ćwiczyć a jak już to jest rekomendowane żeby taką mieć; zapisywać wagę co jakiś czas np codziennie o danej porze, zrobić sobie zdjęcie przed zaczęciem trenowania i powiedzmy po 2 miesiącach i zobaczyć efekty, mierzyć obwód mięśni, które się ćwiczy. 

Michal161

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2019 »
To odpowie ktoś ?