Autor Wątek: Dlaczego moje bicepsy nie rosną? Przyczyny słabych bicepsów.  (Przeczytany 9622 razy)

Fantomik

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 268
   Każdy z nas, bywalców siłowni marzy o dobrej kondycji oraz wspaniałej umięśnionej sylwetce, której zwieńczeniem jest dobrze umięśniony biceps.

 Codziennie wylewamy litry potu na siłowni „katując” nasze mięśnie aby rosły tak jak byśmy sobie życzyli.
Niestety dość często bywa że nasze oczekiwania nie zostają spełnione. Nie ważne jak mocno ćwiczymy nasz biceps, on i tak pozostaje oporny...

Wtedy pojawia się pytanie: gdzie może leżeć problem?
   
 Często nie zdajemy sobie spawy jak dużo możemy popełniać błędów podczas ćwiczeń.
Skupiamy się na ciężarze, intensywności i jak największej częstotliwości ćwiczeń, mniejszą uwagę przykuwając do techniki wykonywania, a także regeneracji naszych mięśni.
Oto kilka podstawowych błędów które są najczęściej popełniane:

 Jednym z najczęstszych błędów jest niewłaściwy dobór ciężaru do naszych możliwości przez co angażujemy wszystkie inne mięśnie oprócz tego na którym nam zależy, bardzo często dochodzi do tego zarzucanie ciałem, gdzie zamiast bicepsem pracujemy całym tułowiem aby unieść ciężar. Starajcie się dobierać ciężar do waszych możliwości tak by technicznie wykonać ćwiczenie, lepiej mniej a dobrze. Zwracajcie uwagę aby ruch odbywał się tylko w stawie łokciowym.

Kolejnym z błędów jest doprowadzanie do pełnego wyprostu ramienia przez co tracimy napięcie mięśniowe a co za tym idzie- mniejszy jego wzrost. Starajmy się maksymalnie rozciągnąć biceps nie prostując ramienia  w stawie łokciowym, tak aby pracować na stale napiętym mięśniu.

Zbyt duża objętość treningowa jest również błędem początkujących i średnio-zaawansowanych, mięsień  dwugłowy ramienia jest niedużym mięśniem który bierze udział w wielu ćwiczeniach innych grup mięśniowych, duża ilość serii nie sprawi że nasze „bicki” będą lepiej rosły ale wręcz przeciwnie, zostaną przemęczone i ich wzrost zostanie zahamowany.

Wielu ćwiczących nie zwraca uwagi na ruchy negatywna w ćwiczeniach wielu partii, czyli szybciej opuszczamy niż podnosimy, bardzo często wiąże się to z za dużym ciężarem jaki nałożyliśmy.

 Zwracajcie uwagę na technikę z jaką wykonujecie ćwiczenia, ponieważ może tu leży problem słabego progresu i braku upragnionych wyników. Poprawna technika oraz dobrze dobrana objętość i częstotliwość treningu pomoże wam w pełni wykorzystać wasze mięśnie oraz zmniejszy ryzyko kontuzji.


Sportowe pozdrowienia