Autor Wątek: Problem z wagą i treningiem.  (Przeczytany 42 razy)

sebastianperz21

• Newbie
  • *
Problem z wagą i treningiem.
« dnia: Październik 31, 2019 »
Witam, jestem tu nowy, a mianowicie znalazłem się na tym forum, bo mam poważny problem i szukam pomocy. Mam 21lat, waże 61kg przy wzroście 172cm. Próbowałem przytyć samą dietą ( białe mięso, ryż ) nic z tego. Zaznaczam że bycie chudym to u mnie rodzinne. Co robić ? Kupiłem sobie ostatnio Creatine 1250 i chcę zacząć to zażywać, lecz jest mały problem. Stale jeżdżę za granicę więc ciężko z siłownią ( za granicą nie mam dostępu ). Czy sam trening domowy może być do tego stosowany ? Jak dawkować ? POMOCY !

Ekspert Fabryki Siły

• Global Moderator
  • Sr. Member
Odp: Problem z wagą i treningiem.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2019 »
Aby rozwijać masę mięśniową potrzebujesz 2 składowych : Pierwszy trening - musisz stymulować swoje mięśnie do rozwoju, oczywiście początkowo trening domowy wystarczy, z czasem jednak będzie potrzebny podstawowy sprzęt jak drążek, czy też hantle które pomogą procesować w treningu.  Drugą składową jest Dieta - potrzebujesz spożywać dziennie więcej kalorii niż zużywasz oraz w tym wszystkim musisz mieć odpowiedni rozkład makroskładników w diecie. Jeżeli te dwie rzeczy będą równocześnie oraz przez dłuższy okres czasu, mięśnie z pewnością urosną. Jeżeli nie będzie diety lub treningu to nawet najlepszy suplement nie pomoże, on może tylko pomóc przenieść trening na wyższy poziom, ale nie zastąpi go nigdy. Jeżeli dopiero rozpoczynasz to korzystanie z kreatyny nie ma większego sensu. Nie odniesiesz z niej wymiernych korzyści. Wróć do niej za kilka miesięcy jak już będziesz bardziej doświadczony.
Pozdrawiam.