Autor Wątek: Czucie mięśni po treningu  (Przeczytany 2409 razy)

Soszkin

  • Gość
Czucie mięśni po treningu
« dnia: Październik 13, 2020 »
Czołem!
Po 2 latach wróciłem do trenowania, jednak wcześniej moj trening oparty byl głównie o ćwiczenia wokół dwuboju, wiec jeśli chodzi typowo o siłownię to dopiero się edukuje.
Ponieważ całkiem się zapuscilem przez te 2 lata na początek wystartowałem z planem fbw, 3 razy w tygodniu - tak na rozruch przez pierwsze 5 tygodni. Obecnie podzieliłem poszczególne dni na konkretne partie - każdy dzień jedna duza partia i jedna mała. Na każdą z nich wykonuje łącznie po 12 serii ćwiczeń. O ile duże partie mięśniowe wyraźnie czuje do 3 dni po treningu, to malych albo w ogóle  albo ledwo co. I tu moje pytanie, czy oznacza to za mala objętość, ciężar lub cokolwiek innego? Czy może po prostu się nie przejmować, bo to nic nadzwyczajnego.

Z góry dzięki za pomoc 🙂

Ekspert Fabryki Siły

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 435
Odp: Czucie mięśni po treningu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2020 »
Czucie mięśni po treningu nie jest konieczne aby trening był dobrze wykonany. Jest to bolesność mięśni spowodowana jego mikro urazami. Jeżeli w treningu będzie znajdowało się więcej ruchów koncentrycznych, a faza ekscentryczna ćwiczenia nie będzie wydłużona, mikrourazy mogą nie powstawać w zbyt dużym stopniu, przez co nie będziesz odczuwać mięśni po treningi.
Warto rozważyć czy nie lepszym planem, będzie taki, który pozwoli na ćwiczenia każdej partii mięśniowej częściej niż raz w tygodniu. Staraj się też stale zwiększać obciążenie lub wydłużyć tempo. Te zabiegi powinny zintensyfikować Twój trening.