Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Trening / Odp: Plan Street Workout
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ekspert Fabryki Siły dnia Marzec 25, 2020 »
Zamiast wrzucać się na głęboką wodę i wykonywać 5 treningów, rozpocznij od 3-4, tak abyś po każdym treningu góry miał czas na regenerację tych mięśni. Z czasem będziesz widział czy wykonywanie kolejnego treningu wpływa na Ciebie pozytywnie czy też na drugi dzień byłaby to walka z bólem mięśni i znacznie gorszymy wynikami niż dnia poprzedniego. Pamiętaj że przy tak dużym obciążeniu poszczególnych mięśni, powinieneś poświęcać znacznie więcej czasu na rozciąganie, gdyż bardzo szybko doprowadzisz do przykurczy co w konsekwencji zacznie zmniejszać Twoją ruchomość, a także zwiększy ryzyko kontuzji.
Pozdrawiam!
2
Hej, każdy trening jest dobry na redukcję tkanki tłuszczowej. Ogólnie to wychodzą zwariowane informację na wszelkiego rodzaju opaskach i programach, gdyż są to jedynie uśrednione wartości spalonych kalorii szacowanych na podstawie obliczeń z tętna, są to wartości obarczone dość dużym błędem. Ale nie przejmuj się tym, tak naprawdę dopóki sportu nie uprawiamy zawodowo lub wyczynowo, operowanie odpowiednimi zakresami tętna nie będzie potrzebne aż tak bardzo. Podczas każdej aktywności fizycznej zużywamy energię, kluczem do redukcji tkanki tłuszczowej jest przyswajanie wraz z jedzeniem mniejszej ilości energii, niż w ciągu dnia potrzebujemy. To zmusza nasz organizm do tego, aby korzystać z zapasów energii, które są gromadzone w naszym ciele pod postacią tkanki tłuszczowej. Dlatego jeżeli Twój trening będzie idealny, ale będziesz nadal dostarczać za dużą ilość kcal z pożywienia to redukcja nie będzie zachodzić. To w jaki sposób jeździć zależy od Ciebie, jeżeli masz akurat 30 min to wykonaj trening o wyższej intensywności, jeżeli 60 min to możesz pozwolić sobie na spokojniejszą jazdę.
Pozdrawiam!
3
Trening / Plan Street Workout
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jakubdzimira99 dnia Marzec 22, 2020 »
Cześć zaczynam właśnie przygodę z Street Workout, mam 21lat, wcześniej nieregularnie trenowałem na siłowni ( same podstawowe ćwiczenia).

Waga: 73kg
Wiek: 21 lat
Ilość dni treningowych: 5

Aktualne wyniki:

PODCIĄGANIE - 10 POWTÓRZEŃ
POMPKI - 40 POWTÓRZEŃ
DIPY - 25 POWTÓRZEŃ

Chciałbym rozpocząć treningi tylko pod SW najpierw poprawiając bazę. Mam do dyspozycji 5 dni treningowych.

Myślałem nad systemem 4x w tygodniu GÓRA ciała i 1x w tygodniu NOGI

Przykład:

PONIEDZIAŁEK - GÓRA
WTOREK - NOGI
SRODA - GÓRA
CZWARTEK dzień wolny
PIĄTEK - GÓRA
SOBOTA - GÓRA
NIEDZIELA dzień wolny

I przy treningu góry następujące ćwiczenia:

PONIEDZIAŁEK :
1 Podciąganie nachwytem 5s
2.Dipy 5s
3.Podciąganie podchwytem 5s
4.Pompki zwykłe 5s
5.Pompki z nogami na podwyższeniu 5s
6.Wznosy kolan 5s

ŚRODA :
1. Dipy z obciążeniem 5s
2. Podciąganie nachwytem 5s
3. Pompki zwykłe 5s
4. Podciąganie podchwytem 5s
5. Pompki wąskie 5s
6. Plank bokiem 5s

PIĄTEK:
1. Podciąganie nachwytem 5s
2. Pompki zwykłe 5s
3. Podciąganie podchwytem 5s
4. Pompki na podwyższeniu 5s
5. Podciąganie nachwytem szeroko 5s
6. Skręty kolan 5s

SOBOTA:
1. Dipy 5s
2. Podciąganie nachwytem 5s
3 Pompki zwykłe 5s
4. Podciąganie podchwytem 5s
5. Bar dipy 5s
6. Plank bokiem 5sWTOREK: ( trening z dodatkowym obciążeniem)
1. Przysiady
2. Martwy ciąg
3. Przysiad bułgarski
4. Wykroki
5. Wskoki na skrzynie


Czy taki plan będzie dobry? Wypadają 2 dni treningowe góry dzień po dniu dlatego nie jestem pewny czy będzie dobrze. Proszę o pomoc
4
Odżywianie / Odp: Zapotrzebiwanie kaloryczne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ekspert Fabryki Siły dnia Marzec 19, 2020 »
Rozpocznij od kaloryczności bez deficytu, po pierwszym tygodniu diety na 2700 wykonaj pomiary i sprawdź czy się coś zmienia, a jeżeli tak to czy w dobrą stronę. Jeżeli masa ciała będzie się zmniejszać to nie ma potrzeby wprowadzać deficytu, a jeżeli nie to obetnij początkowo 200 kcal i po tygodniu sprawdzaj co się dzieje. Z racji iż obliczanie dziennego zapotrzebowania to tak naprawdę szacowanie, lepiej nie redukować od początku kaloryczności drastycznie, a mieć w przyszłości z czego jeszcze obcinać.
Najważniejsze jest żebyś jadł zdrowo nie podjadał i miał pod kontrolą kaloryczność, w innym wypadku nie będziesz w stanie właściwie wyciągnąć wniosków z pomiarów.
Systematyka jest najważniejsza!
Pozdrawiam!
5
Odżywianie / Zapotrzebiwanie kaloryczne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez birkin dnia Marzec 16, 2020 »
Witam wszystkich na forum. Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i w kończu postanowilem zasięgnąć waszej rady, bo już się gubię w tym wszystkim. Chodzi przede wszystkim o oszacowanie zapotrzebowania kalorycznego. Korzystałem z kilku kalkulatorów i każdy pokazuje inaczej. Kilka dni temu wpadły mi w ręce wyniki mojej analizy składu ciała robione w paździrniku i zauważyłem, że jest tam podana wartość BMR 😁. Poniżej przedstawiam swoje dane w celu oszacowania zapotrzebowania kalorycznego.
- wiek 39 lat
- waga 87
- wzrost 184 cm
- wartość bmr z analizy składu ciała (urządzenie Tanita) 2135 kcal
- tłuszcz 17,1 % (15,1 kg)
- masa tkanki beztłuszczowej 73,4 kg
- jazda na rowerze 3-4 razy w tygodniu, spalone kalorie według pulsometru 600 kcal podczas każdego treningu
- praca na produkcji ale nie za bardzo wymagająca
- cel; schudnąć do 80 kg
Czyli moje bmr 2135 kcal + spalane kalorie z treningów 600 kcal + praca (nie wiem ile pochlania energii ale nie jest wymagająca) daje około 3000 kcal. Biorąc pod uwagę cały tydzień wygląda.to mniej wiecej tak.
3000 kcal × 4 dni z treningiem = 12000 kcal
2300 kcal × 3 dni bez treningu × 6900 kcal
Razem 18900 kcal na tydzień / 7 dni to średnia wychodzi 2700 kcal dziennie. Żeby schudnąć należy obciąć jakieś 300-400 kcal. Tak więc średnia dzienna porcja kalori to w tym wypadku 2300 - 2400 kcal? W ciągu tygodnia daje to deficyt 2800- 2900 kcal. Czy dobrze to obliczyłem czy czegoś nie wziąłem pod uwagę? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.
I jak podzielić makroskładniki?
6
Odżywianie / Odp: Wiek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ekspert Fabryki Siły dnia Marzec 13, 2020 »
Oczywiście możesz wykupić plan, wymagane będzie uzupełnienie zgodny podpisanej przez Twojego opiekuna.
Pozdrawiam!
7
Odżywianie / Wiek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez aavnn dnia Marzec 12, 2020 »
Czy 17 letnia osoba może wykupić plan dietetyczny na FabrykaSily.pl? Czy może jedynie osoba pełnoletnia?
8
Odżywianie / Odp: Dieta redukcyjna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ekspert Fabryki Siły dnia Marzec 09, 2020 »
Spróbuj dietę z Fabryki Siły, po wypełnieniu bardzo szczegółowej ankiety dieta zostanie dostosowana do Ciebie, dzięki czemu będzie Ci o wiele łatwiej utrzymać dietę.
Pozdrawiam!
9
Trening / Odp: Trening od
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ekspert Fabryki Siły dnia Marzec 09, 2020 »
FBW będzie najlepszym rozwiązaniem. Spróbuj tylko tak manipulować ćwiczeniami oraz ilością serii i powtórzeń, abyś z poniedziałku na wtorek był w stanie wykonać kolejny trening. Taki trening będzie zdecydowanie lepszy niż klasyczny split.
Pozdrawiam!
10
Trening / Trening od
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KubaadI dnia Marzec 08, 2020 »
Witam, serdecznie mam dosyść nietypowe i krótkie pytanie odnośnie treningu. Z racji weekendowych wyjazdów służbowych jestem wstanie ćwiczyć jedynie od poniedziałku do czwartku. I tu zwracam się do was z prośbą jaką metodę treningową wybrać? Obecnie ćwiczyłem najzwyklejszym splitem poniedziałek klata i triceps itp..
Mam wrażenie ze to nie jest zbyt dobre rozwiazanie aby raz w tygodniu ćwiczyć poszczególną partię. Na siłowni ćwiczę już kilka dobrych lat. Myślałem, aby obecny split zastąpic FBW (pon,wt, czwartek) Co o tym sądzicie? Moze ktos z was miał podobny przypadek? Dziękuje za wszelką okazaną pomoc. ::)
Strony: [1] 2 3 ... 10